plus minus gleich

logo kokis


11
października
2018

Aleks pnie się w górę

Email Drukuj PDF

Aleks Prusinowski zawodnik UKS KOKiS Kolno, 06.10.2018r. w Dobrzyniewie Dużym uczestniczył w I Grand Prix Województwa Podlaskiego w kategorii skrzatów. W turnieju tym rozstawiony był z numerem 2, ponieważ po sezonie 2017/2018 na liście klasyfikacyjnej POZTS w Białymstoku taką pozycje zajmował. Pierwsze dwa pojedynki ALEKS zwyciężył po 3-0 i dopiero w finale przegrał z Maciejem Ryżewskim GOKSiT Suchowola 3-0/ 12-10, 11-9,11-9/ w ten sposób zachował swoją pozycję, a głównym celem w sezonie będzie złoto na mistrzostwach województwa na zakończenie sezonu 2018/19r.

 

 
28
września
2018

Konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej

Email Drukuj PDF

„PIEŚŃ dla NIEPODLEGŁEJ”

konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej

z okazji 100.-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości

R E G U L A M I N

Więcej…
 
28
września
2018

Regulamin – „Miejskiej Ligi w Halową Piłkę Nożną”

Email Drukuj PDF

Regulamin – „Miejskiej Ligi w Halową Piłkę Nożną” o puchar Burmistrza Miasta Kolno 28 październik 2018 r.

CELE LIGI:

- popularyzacja gry w piłkę nożną wśród mieszkańców, propagowanie aktywności sportowej, wyłonienie mistrza Kolna w halowej piłce nożnej amatorów.

ORGANIZATOR:

- Burmistrz Miasta Kolno,

- Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

TERMIN i MIEJSCE:

-od 28 października 2018 r. na hali sportowej KOKIS przy ulicy Marii Dąbrowskiej 4 od godziny 16:00 do 20:00.

Więcej…
 
20
września
2018

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 
11
września
2018

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 
23
sierpnia
2018

Ostatnie dni wakacji

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

KOKiS przypomina, iż jeszcze wakacje i dalej można skorzystać z zajęć organizowanych na obiektach sportowych. Od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 12. 00 zajęcia ruchowe na hali sportowej , piątek dzień wspinaczkowy (skałka ) w godzinach jak powyżej.Poniedziałki i środy zajęcia na pływalni Od 13.00 do 14.00 z instruktorem pływania, polegające na zabawach i oswajaniu się z wodą. Pływanie z deską lub makaronem pierwsze skoki na „główkę”, nurkowanie albo zwykłe chlapanie nogami w ramach rozgrzewki.

Indywidualnie wejście na godzinne pływanie w ramach wakacyjnej promocji tylko 2,25 ( uczniowie z Kolna).

W tym momencie chcemy przypomnieć rodzicom, że zapisy na zajęcia z nauki pływania rozpoczną się we wrześniu br. Zapisy dzieci w kasie w krytej pływali KOKiS. Zapraszamy.

 

 
03
sierpnia
2018

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych 2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Od wielu lat podczas wakacji na hali sportowej, odbywa się organizowany przez KOKiS Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych rywalizować o tytuł najlepszej drużyny i tytuł najlepszego strzelca. W kategorii szkół Podstawowych I-IV zgłosiła się jedna drużyna Juwentus i żeby zawodnikom umożliwić możliwość pogrania została przesunięta o jedną kategorię wyżej tj. do podstawówek V-VII. I ku wielkiemu zaskoczeniu „ maluchy” w tej kategorii zwyciężyli pokonując starszych przeciwników. Na drugiej pozycji uplasowali się Rewolwerowcy, a trzecie miejsce zajęła drużyna FC Supa Srikas. W tej grupie wyłoniliśmy dwóch najlepszych strzelców : Jakuba Pomichowskiego i Huberta Bagińskiego w kategorii klas V-VII. W kategorii Gimnazjum zagrało 5 drużyn po rozegraniu wszystkich meczy w systemie „każdy z każdym” kolejno miejsca zdobyli: I. Ludzie z Kortu (12 pkt.), II FC PoNalewce (9 pkt.), III BKL Team (4 pkt.). Na pozycji czwartej uplasowała się drużyna z Lachowa, miejsce piąte zajęły Dzikie Smerfy. Najwięcej goli strzelił Kamil Olszak. W turnieju uczestniczyło około 80 zawodników, drużyny to „zlepki” zawodników z naszego miasta i przyjezdnych gości, a także drużyn z ościennych miejscowości Kolna. Wszystkich łączy wielka miłość do piłki nożnej. Pamiątkowe medale i statuetki wręczali Przewodniczący Rady miasta Kolno Mieczysław Śniadach i Burmistrz Kolna Andrzej Duda, który pogratulował piłkarzom wytrwałości i walki do ostatniej sekundy, oraz gry fair play.

 
23
lipca
2018

Wyjazd do "Nowej Holandii"

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W środę , 18 lipca, zgodnie z wakacyjnym planem KOKiS, a wbrew zapowiadanej przez synoptyków prognozie (intensywne opady i burze), ponad dwudziestoosobowa grupa udała się do Rodzinnego Parku Rozrywki "Nowa Holandia" w Nowym Polu k/ Elbląga.Powierzchnia kompleksu wynosi około 64ha, na tym terenie znajduje się unikalna sieć sztucznych kanałów o łącznej długości wynoszącej około 13km, oraz otwarty w 2013 roku Rodzinny Park Rozrywki.Obecnie Park zajmuje powierzchnię około 22ha. Na terenie Parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe. Do największej należy, będąca jednocześnie wizytówką obiektu, 28 metrowa zjeżdżalnia, największa tego typu konstrukcja w Polsce z nominacją do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Całkowicie bezpieczna zabawa dla dzieci powyżej 3 roku życia zapewnia niezapomniane wrażenia i wielkie emocje. Po wejściu na zjeżdżalnię roztacza się imponujący widok na najbliższe okolice Parku Rozrywki. Zjazd na dół odbywa się na dwa sposoby - szerokim łagodnym torem lub dynamiczną zjeżdżalnią z mini zakrętem. Na dole dla oczekujących na swój zjazd i zbierających siły, ścianka wspinaczkowa i nadmuchiwana poduszka do skakania. To naprawdę świetna zabawa! Naszą przygodę w "Nowej Holandii" rozpoczęliśmy 30-minutową podróżą tramwajem wodnym . Cały Park podzielony jest na wyspy. Na terenie Parku znajduje się miniaturowa replika posągów MOAI znajdujących się na Wyspach Wielkanocnych. Zobaczyć je można podczas rejsu statkiem oraz replikę znanego w całej Europie megalitycznego kręgu znajdującego się w południowej Anglii - STONEHENGE - wybudowanego prawdopodobnie prze wyznawców kultu księżyca i słońca. Odwiedziliśmy również Wyspę Potworów. Spotkaliśmy tam: Yeti, Potwora z Loch Ness, Jaszczura Morskiego Wielogarbnego, Superwydrę, Ośmiornicę, itp. Póżniej zwiedziliśmy również: Wyspę Iluzji, Wyspę Nielotów, Ptaszarnię. Dwór Króla Artura ( kilku z nas udało się wyjąć miecz Excalibur z kamienia). Jednak najwięcej uciechy było na placu zabaw, gdzie znajduje się: basen z kulkami, dwie trampoliny, dmuchany plac zabaw oraz Park Linowy. Niezapomniane wrażenie dał nam OBŁĘDNY TUNEL. To urządzenie o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 metry szerokości niezapomnianych emocji! Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i daje ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków. Po sutym obiedzie, jeszcze raz wróciliśmy, na zjeżdżalnię, niektórzy poszukiwali (zresztą z pozytywnym skutkiem) złota w kopalni. Po kilkugodzinnym pobycie w "Nowej Holandii" udaliśmy się w drogę powrotną, oczywiście po drodze "odwiedziliśmy" McDonalda.

 
13
lipca
2018

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 5,6 miliona złotych dofinansowania z RPO dla KOKiS

Email Drukuj PDF

Wizualizacja foto.

W piątek 29 czerwca została podpisana umowa na realizację projektu Modernizacja Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na potrzeby utworzenia Centrum Aktywizacji Społecznej. Nasz projekt znalazł się wśród 12 pozytywnie ocenionych wniosków. Kwota jaka została przyznana to 5,6 miliona, a całość projektu zamknie się kwotą 6,7 miliona złotych. W ramach projektu zostanie przeprowadzony remont budynku ośrodka, zmodernizowana  zostanie sala widowiskowa, która zostanie wzbogacona o nowe oświetlenie i nagłośnienie. Przewidziano również remont holu wejściowego (sala wystawowa) i komunikacji, przeprowadzenie prac na pierwszym piętrze. Obiekt będzie też dostępny dla osób z niepełnosprawnościami (montaż windy). W ośrodku powstanie Centrum Aktywizacji Społecznej – miejsce integracji mieszkańców i szkoleń podmiotów ekonomii społecznej.  Jest to bardzo ważny projekt dla mieszkańców naszego miasta, który znacznie ułatwi dostęp do obiektu osobom niepełnosprawnym, czy pozwoli na lepsze zaspokojenie potrzeb kulturalnych. Umowę z ramienia zarządu województwa, podpisali Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego i wicemarszałek Maciej Żywno, a beneficjenta reprezentowały Alicja Szymańska- Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Mirosława Forfa- Księgowa KOKiS.

Relacja z podpisania umowy dostępny jest pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/k2hyhrrst2wVCUpF6

Mamy nadzieję, że zaplanowane zmiany wpłyną na jeszcze większą atrakcyjność kolneńskiego ośrodka i zachęcą kolniaków do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta.

 
09
lipca
2018

IV KOLNEŃSKA BIESIADA W KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Już po raz czwarty Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu gościł zespoły seniorskie biorące udział w kolneńskiej biesiadzie artystycznej. Organizatorami tej imprezy są Burmistrz Miasta Kolno, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu. W sobotę siódmego lipca na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów, które przyjechały do nas z Grajewa, Pisza, Zambrowa, Ostrowa Mazowieckiego, Wysokiego Mazowieckiego, Bielska Podlaskiego, Łomży, Grabowa, Gminy Kolno, Baranowa, Gminy Boćki i jedna solistka Pani Halina z UTW Wysokie Mazowieckie. Oczywiście Kolno w roli gospodarza, reprezentowały niezawodne Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Wszystkich uczestników biesiady powitali Andrzej Duda Burmistrz Miasta Kolno i Wojciech Sekściński Prezes KRUS, który był głównym sponsorem imprezy. Biesiada kolneńska to jedna z większych imprez w naszym regionie, która ma na celu wymianę doświadczeń artystycznych seniorów oraz ich integrację, poznawanie innych środowisk czy osób. Publiczność miała przyjemność wysłuchać starych odkurzonych utworów muzyki ludowej i cygańskiej. Nie zabrakło też piosenek z repertuaru gwiazd scen zagranicznych. Miła, przyjazna atmosfera w rytmach muzyki udzieliła się wszystkim uczestnikom i zgromadzonej publiczności, która razem z artystami ruszyła do tańca na placu biesiadnym przy KOKiS. Na koniec imprezy wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy, wręczane przez Alicję Szymańską Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Mieczysława Śniadacha Przewodniczącego Rady Miasta Kolno. Padły też słowa szczególnych podziękowań dla seniorów za ich zaangażowanie w pracę twórczą, za zapał i energię życiową, którą mogliby obdarzyć młodsze pokolenia. Zwieńczeniem wszystkiego było wspólne zaśpiewanie Sto lat dla wszystkich artystów biorących udział w tej barwnej muzycznej imprezie.

Sponsorzy IV Biesiady Kolneńskiej: Burmistrz Miasta Kolno, KRUS, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Netkomp Marcin Orłowski, Auto Partner s.c. Waldemar Rogowski i Marcin Biedrzycki, Firma Budowlana „Kolbud” sp. j. Kolno, Hurtownia Agro- Polbud „Mrówka” Kolno, Sklep Spożywczo- Przemysłowy Piotr Szymański, Sklep Spożywczy Centrum Urszula Zielińska, Piekarnia „Kraska” P. Karwowskich, Sklep z częściami zamiennymi do maszyn rolniczych Janina i Robert Ciszewscy, Sklep Mięsny ”U Mańka”, KOKiS, Agrocentrum, Usługi Transportowe i Handel Alfred Święczkowski. Wszystkim sponsorom za ich miły gest i zrozumienie potrzeb społeczności seniorskiej, serdecznie dziękujemy.

 

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:


KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

 

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odsłon : 872986

BIP KOKiS

 BIP