plus minus gleich

logo kokis


16
sierpnia
2017

ROLkoMIX z KOKiS

Email Drukuj PDF

rolki2017

Galeria Foto.

28 sierpnia 2017 r. godz. 11:00 na Skateparku i Pumptracku, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował zawody dla amatorów Skating ( rolki), BMX (rowery) Deskorolka lub hulajnoga (tylko w kat. podstawówki). Zawody odbywają się w dwóch kategoriach, podstawówki i open. Po jazdach eliminacyjnych sędziowie wyłonili finałowe trójki, które po dodatkowej jeździe i ich ocenie z uwzględnieniem owacji publiczności przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Więcej…
 
09
sierpnia
2017

Wakacyjna plażówka w KOKiS

Email Drukuj PDF

siatka plazowa2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W sobotni poranek 5 sierpnia br. na obiektach sportowych KOKiS, przy słonecznej lecz bardzo wietrznej pogodzie, rozpoczęły rywalizacje dwuosobowe zespoły biorące udział w turnieju piłki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Na starcie stanęły 4 drużyny męskie i 2 zespoły żeńskie. Po sześciu godzinach gry w systemie „każdy z każdym” najlepszym zespołem w kat. open kobiet okazał się duet w składzie Marysia Florczyk i Agnieszka Dąbrowska zdobywając 6 pkt., drugie miejsce zajęły Dominika Bazydło i Daria Witkowska. W kategorii open mężczyzn najlepszymi okazali się, gromadząc 8 pkt. Dawid Góralczyk i Maciej Wiąszowaty, drugie miejsce przypadło zespołowi w składzie Jakub Rogiński i Piotr Ramatowski, trzecie miejsce zdobył team Karola Patalana i Bartłomieja Żebrowskiego. Jesteśmy pełni uznania dla zespołu w składzie Mateusz Gawrych i Stanisław Kaczmarek, którzy prezentowali bardzo dobrą techniczną grę, ale po prostu zabrakło im trochę szczęścia. Sędzią głównym turnieju był Piotr Ossowski. Zawodnikom dziękujemy za koleżeńską grę, a kibicom za gorący doping.

 
01
sierpnia
2017

Wakacyjna wycieczka z KOKiS 2017

Email Drukuj PDF

park2017

Galeria Foto.

Tradycyjnie, od wielu lat, KOKiS w pierwszym miesiącu wakacji, organizuje wycieczkę dla dzieci pozostających w mieście. W tym roku 19 lipca ponad 40-osobowa grupa wybrała się do Parku Rozrywki Farmy Iluzji w Mościskach. Na zwiedzających Farmę czekało mnóstwo atrakcji - pomimo ośmiogodzinnego pobytu nasza grupa nie zdążyła zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc w parku. Duże wrażenie zrobiły na najmłodszych, wirujący domek, krzywy dom, labirynt, tunel zapomnienia czy spływ tratwami. Pokaz iluzji przez p. Ząbka, również cieszył się zainteresowaniem, tym bardziej, że do jednej "sztuczki" asystentami byli chłopcy z naszej grupy. Wielkim przeżyciem było zwiedzanie kopalni złota. Pan Jerzy, obecny jej opiekun, zabrał nas w podziemia, gdzie "spotkaliśmy" ducha Presleya, nie jednemu z nas włosy stanęły dęba. Cała grupa jednak nie mogła doczekać się na najnowszą atrakcję Farmy - wodne zjeżdżalnie. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu Parku, w tym upalnym dniu, basen i zjeżdżalnie okazały się rajem dla wycieczkowiczów. Nam opiekunom ciężką było "wyciągnąć" dzieciaki z wody. Niestety czas otwarcia Parku zmusił nas do powrotu. W drodze do domu zatrzymaliśmy się jeszcze na przekąskę, oczywiście w McDonald. Szczęśliwi, opaleni i cali, pełni wrażeń wróciliśmy przed północą do Kolna.

 
25
lipca
2017

Wakacyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych

Email Drukuj PDF

wakacyjna liga2017

Galeria Foto.

Zwieńczeniem codziennych zajęć organizowanych przez KOKiS podczas wakacji na hali sportowej jest Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych rywalizować o tytuł najlepszej drużyny. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcę wyłoniono dopiero po serii rzutów karnych. W tej grupie wiekowej klasyfikacja przedstawia się następująco: 1.FC New York, 2. Bombowcy, 3. Podwórkowi Rzeźnicy. Królem strzelców został Konrad Sokołowski zdobywając 7 bramek. W kategorii Gimnazjum kolejno miejsca zdobyli: 1. FC Halne , 2. Łowcy Much , 3. Pompa Team. Najlepszym piłkarzem i strzelcem okazał się Kamil Olszak strzelając 10 bramek. W kategorii najstarszej tj. szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna UT Wymiar, na drugiej pozycji uplasowała się Żetysu, a na trzeciej Hardbass. Najwięcej bramek zdobył Marcin Nerko (6 bramek). W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników. Od kilku lat rozgrywki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży spędzającej wakacje w naszym mieście. Nazwy niektórych drużyn wrosły w historię rozgrywek i przechodzą na następne „pokolenia” są to między innymi Łowcy Much, Hardbass i oczywiście Żetysu. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie zawodników i wolę walki oraz grę fair play. Pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez organizatora, wręczyła zawodnikom Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska.

 
28
czerwca
2017

WAKACJE W KOKiS 2017

Email Drukuj PDF

WAKACJE sportgazeta1 WAKACJE1

 
26
czerwca
2017

Festyn "Imieniny Jana z Kolna" 2017

Email Drukuj PDF

fesytyn2017

Galeria Foto.

24 czerwca na stadionie miejskim, odbył się Festyn „Imieniny Jana z Kolna”. Organizatorami tej plenerowej imprezy od lat są Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Program festynu skierowany jest do różnych grup wiekowych. Najmłodsi hasali na trampolinach, zjeżdżalniach i oblegali pobliskie wesołe miasteczko. Starsi bawili się w rytm różnorodnych taktów prezentowanych przez nasze utalentowane zespoły i zaproszone gwiazdy.

Więcej…
 
11
czerwca
2017

Koncert "Pożegnanie sezonu artystycznego"2017

Email Drukuj PDF

koncert sezon2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

9 czerwca na scenie widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się koncert w którym udział wzięli młodzi artyści uczestniczący w zajęciach wokalnych, oraz grupy mażoretek. Wystąpiły zespoły: Fikobalerinka, Rytmikobalerinka, Harmider, Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS i solistki z Niebieskich Migdałów. W programie publiczność usłyszała utwory o tematyce wakacyjno-letniej, przeboje polskiej piosenki oraz songi musicalowe. Zespoły przygotowali instruktorzy KOKiS: Anna i Paweł Podeszwik natomiast mażoretki pani Beata Skrodzka . Po raz ostatni w letnim semestrze dzieci, oraz młodzież wystąpią podczas Festynu Jana z Kolna.. Serdecznie zapraszamy.Młodym artystom oraz ich opiekunom artystycznym serdecznie gratulujemy. 

 
09
czerwca
2017

Eliminacje w konkursie „ O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

Email Drukuj PDF

ZLOTA ROZGA2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

2 czerwca w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Konkurs zgromadził 61 wykonawców w wieku przedszkolnym. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło na eliminacje Wojewódzkie, które odbędą się 9 czerwca zakwalifikować następujące osoby: Maksymiliana Rakowskiego i Natalię Jarzyło. Ponadto Komisja postanowiła wyróżnić: Nadię Podeszwik, Igora Niedbałę, Alicję Górską, Magdalenę Czerwińską i Mateusz Pardo. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i maskotki ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

 
06
czerwca
2017

Piknik dla dzieci z okazji Dnia Dziecka 2017

Email Drukuj PDF

dzień dziecka2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

1 czerwca 2017r. przy obiektach sportowych Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się Piknik z okazji Dnia Dziecka. Na naszych najmłodszych mieszkańców miasta, czekało mnóstwo atrakcji w postaci zjeżdżalni, skoków na bungee czy basenu z kulkami wodnymi. Dodatkowo można było wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, tu dzieci otrzymywały żetony uprawniające do rzucania lotkami w balony z nagrodami niespodziankami. W tym roku na placu gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Kolnie, którzy prezentowali dzieciom sprzęt strażacki i organizowali konkursy gaśnicze dla najmłodszych w ramach ogólnopolskiej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzieci mogły również skorzystać zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kolno, bezpłatnie z obiektów sportowych i krytej pływalni. Uśmiechnięte buzie naszych milusińskich bawiły się na placu do godziny 20:00. Organizatorami Pikniku na Sportowo dla dzieci, byli Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Za medyczną opiekę w czasie imprezy, organizatorzy dziękują Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy.

 
04
czerwca
2017

Kolneński UTW z wizytą w Brukseli

Email Drukuj PDF

BRUKSELAUTW

Galeria Foto.

W dniach 27-31 maja, na zaproszenie europosłanki Pani prof. Barbary Kudryckiej, piętnastoosobowa grupa Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odwiedziła Belgię. W programie, znalazło się: zwiedzanie Parlamentarium, wizyta w Parlamencie Europejskim, prelekcja, spotkanie z prof. Barbarą Kudrycką i wspólna kolacja w restauracji greckiej. Ponadto zwiedzanie starówki, Grand Place, obowiązkowo siusiającego chłopca. Następnie przejazd autokarem po Brukseli. Odwiedziliśmy m.in. muzeum samochodów, łuk triumfalny, Atomium - gdzie posmakowaliśmy najlepszych belgijskich frytek, dzielnicę królewską, itd. Podczas wizyty w Belgii nasza grupa odwiedziła również dwa wyjątkowo urokliwe miasta. Brugia – miasto w północno-zachodniej Belgii, ośrodek administracyjny prowincji Flandria Zachodnia. Najbradziej romantyczny zakątek Belgii. Z powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta nazywana jest flamandzką Wenecją. Drugim miastem, które odwiedziliśmy było Dinant - urocze miasteczko w belgijskiej prowincji Namur, przy granicy z Francją. Przyciąga turystów głównie swoim położeniem - jest niemal przyklejone do strzelistych klifów nad Mozą. Dinant jest znane także jako rodzinne miasto wynalazcy saksofonu - Adolphe'a Saxa. Wyjazd do Belgii dla niektórych naszych seniorów okazał się podróżą życia. Serdecznie dziękujemy p. prof. Barbarze Kudryckiej za zaproszenie i umożliwienie zwiedzenia tak urokliwych miejsc.

 
25
maja
2017

Ewelina Targońska w Finale „ Wygraj Sukces”

Email Drukuj PDF

świeczkowska

targonska

24 maja w Warszawie odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Wygraj Sukces” w którym wzięły udział dwie wokalistki z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Komisja artystyczna w składzie: Anna Sandowicz, Mariusz Ryś i Arkadiusz Chwałek, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiła zakwalifikować do ścisłego finału w kategorii klas gimnazjalnych Ewelinę Targońską. Natomiast druga nasza młoda wokalistka Natalia Święczkowska, otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV- VI. Finał konkursu odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w dniach 20- 22 czerwca. Solistkom i opiekunom artystycznym naszych dziewcząt gratulujemy sukcesu i życzymy udanego występu w finale.

 
24
maja
2017

V KOLNEŃSKA MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA-2017

Email Drukuj PDF

mini olimpiada2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

24 maja 2017 r. na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się V Kolneńska Mini Olimpiada Przedszkolaka. W tym roku do zawodów przystąpiły cztery drużyny z kolneńskich szkół podstawowych. Uczestnicy sportowych zmagań, musieli wykazać swoją sprawność fizyczną w pięciu konkurencjach, w których liczył się najlepszy czas i celność rzutowa do kosza. Rywalizacja była zacięta do ostatniego gwizdka o czym mogła świadczyć dogrywka, która miała wyłonić zwycięzców olimpiady. Ostatecznie po tej dodatkowej konkurencji pierwsze miejsce zajęła drużyna 5-latków „grupa B” reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 2 w Kolnie, a tuż za nimi drugie miejsce zajęły „Pszczółki” reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 1 w Kolnie. Trzecie miejsce zajęły drużyny 5- latków „grupa A” i „Słoneczka”. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy wyników, oraz dziękujemy za dobrą sportową zabawę. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali Pan Dariusz Łosiewski i Pan Lech Owczarczyk dyrektorzy kolneńskich podstawówek. Puchar Kolneńskiej Mini Olimpiady Przedszkolaka w tym roku powędrował do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie, a wręczyła go organizator sportowej imprezy Pani Alicja Szymańska Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Patronat Honorowy nad olimpiadą, sprawował Burmistrz Miasta Kolno- Andrzej Duda.

 
05
maja
2017

XXX MAŁY KONKURS RECYTATORSKI-KOLNO2017

Email Drukuj PDF

BAJE2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

5 maja 2017 r. w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się XXX Mały Konkurs Recytatorski pn. „Baje, bajki, bajeczki…” . W tegorocznym konkursie wystąpiło 29 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytatorów wytypowała dwie osoby , które reprezentować będą nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, są to Iga Kozikowska i Maciej Tyszka. Dodatkowo jury wyróżniło, ze względu na dość wyrównany poziom sześć osób, wśród nich znaleźli się: Maja Jasiewicz, Norbert Skrodzki, Alicja Żebrowska, Amelia Szymańska, Nikola Sienkiewicz, Kinga Staniszewska. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez KOKiS.

 
27
kwietnia
2017

Eliminacje XXV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mama, Tata i Ja"- Kolno 2017

Email Drukuj PDF

mama tata2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

27 kwietnia w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje XXV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Mama, Tata i Ja”. W konkursie udział wzięło 24 wykonawców z naszego rejonu. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników, postanowiło na eliminacje Wojewódzkie do Białegostoku zakwalifikować następujące osoby: Julię Góralczyk, Lenę Kowalewską, Gabrysię Świderską. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez KOKiS.

 
27
kwietnia
2017

Przebojem przez życie

Email Drukuj PDF

KOLNENSKIE26 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

"Przebojem przez życie" - to tytuł ostatniego programu kabaretowego zespołu "Kolneńskie dziewczyny z plusem", który można było obejrzeć 26 kwietnia w KOKiS. Była to retrospekcja, powrót do przeżyć członków zespołu, przedstawione w scenkach i skeczach, przeplatane znanymi przed laty piosenkami. Zespół przypomniał swoje dzieciństwo, w jaki sposób byli wychowywani. Dzisiaj uważano by, tamte metody, za   patologiczne. Rozmowy w kawiarence, czy na ławeczce przybliżyły "życie" naszych wykonawców. Wśród muzycznych przerywników znalazły się: "Daj mi tę noc", "W siną dal", "Walentyna twist", oraz w wiązankach "Złoty pierścionek", "Karuzela", "Czumbalalajka", "O Maryjanno" i wiele innych. Publiczność, która wypełniła do ostatniego miejsca salę widowiskową KOKiS, nie zawiodła się na nowym programie kabaretowym przygotowanym przez naszych artystów.

Zespół zapowiedział nowy program kabaretowy na listopad br.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 SACRUM ET MUSICA
  KOLNO, DN. 17.09.
      GODZ. 18:00
 plakat sacrum 2017
 

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Odsłon : 722707

BIP KOKiS

 BIP