plus minus gleich

logo kokis


15
września
2016

KOKIS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

halowa piłka nożna

mażoretki2

PLYWANIE1 TENIS

 
12
września
2016

Koncert Filharmonii Kameralnej z Łomży w KOLNIE

Email Drukuj PDF

BLIZEJ

11 września w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Koncert Filharmonii Łomżyńskiej. W programie koncertu można było wysłuchać : F. Fenaroli- Stabat Mater, A. Jarzębski – Tamburetta, Anonim- Sinfonia de Nativitate. Orkiestrę prowadził włoski dyrygent Manfredo di Crescenzo. Wystąpili dla kolneńskiej publiczności Olga Siemieńczuk (sopran), Karolina Kuklińska (mezzosopran) i ks. Tomasz Chludziński (recytator).

 

 

 

 

 
09
września
2016

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich w KOKiS

Email Drukuj PDF

festiwal1

Galeria Foto.

9 września w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich. Organizatorem tego kulturalnego wydarzenia, jest Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”. Kolno jako jedno z czterech miejscowości naszego województwa, bierze czynny udział w tym przedsięwzięciu, dzięki zaangażowaniu Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. W tym roku festiwal otworzył film „Downtown” w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, następnie na scenie powitaliśmy formację tańca integracyjnego „Just Dance II” z Rumunii. Przepiękna choreografia, żywiołowa gra tancerzy i cudowna muzyka, tak w kilku słowach można napisać o występie „Just Dance II” Na zakończenie Kolneńskiego dnia Festiwalowego, odbyło się otwarcie wystawy linorytu Marka Turkota, zatytułowanej „Moja wspaniała przygoda” .Wystawę można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie w holu Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Zapraszamy!!!

 
01
września
2016

„Rytm i melodia” oraz „Śpiewamy z nut od podstaw”

Email Drukuj PDF

war muzyka

„Rytm i melodia” oraz „Śpiewamy z nut od podstaw”, to cykl warsztatów umuzykalniających dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w okresie wakacyjnym w miesiącu sierpniu. Zajęcia trwały dwa tygodnie, a ich celem było poszerzenie wiadomości z zakresu muzyki. Ściśle mówiąc kształcenia słuchu, teorii muzyki, oraz solfeżu poprzez zabawę. Uczestnicy warsztatów poznali alfabet muzyczny, przyswoili nazwy literowe, oraz solmizacyjne dźwięków, poznali takie pojęcia jak gama, dynamika, artykulacja, interwał, fermata, repetycja, trójdźwięk czy triada muzyczna i wiele innych. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rozwiązując rebusy i krzyżówki muzyczne. Wspólnie ubarwiali dźwiękami teksty muzyczne, taktowali na dwa, na trzy i na cztery, uzupełniali takty poznanymi dotychczas wartościami muzycznymi doskonale się przy tym bawiąc. Planujemy kontynuację tego typu zajęć w nadchodzącym semestrze zimowym. Zapraszamy na zajęcia muzyczne dla dzieci z klas 1-3, będą prowadzone zapisy już w miesiącu wrześniu.

 
01
września
2016

III BIESIADA KOLNEŃSKA

Email Drukuj PDF

BIESIADA2016KOLN (Kopiowanie)

GALERIA FOTO.

Ponad 200 wykonawców – członków dziesięciu zespołów: „SENIOR-VITA”, „MAZOWSZANKI z PODLASIA”, „GRABOWIANIE”, „MY PISZANIE”, „TEATRU FORM RÓŻNYCH”, „POGODNY ZMIERZCH”, „CZERWIENIACY”, „ŁOMŻYNIACY” , „KAPELI KURPIOWSKIEJ” i „KOLNEŃSKICH DZIEWCZĄT z PLUSEM” - uczestniczyło w III Kolneńskiej Biesiadzie Seniorów w sobotę 27 sierpnia br. Każdy zespół zaprezentował trzy utwory, natomiast jedyna solistka – p. Halina Kulesza dwa. Przegląd stał na bardzo wysokim poziomie wykonawczym. Niespodziankę sprawił miejscowy zespół przygotowując wiązankę piosenek z cyklu morskich opowieści. Wszystkie zespoły i solistka otrzymały okolicznościowe statuetki, dyplomy i pamiątki.Gospodarze zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Po przerwie na posiłek, odbyła się zabawa taneczna, na której przygrywała Kapela Kurpiowska z Łomży.

Imprezę zorganizowali: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Kultury i Sportu oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przy dużym zaangażowaniu członków Zespołu „Kolneńskie dziewczyny z plusem”. Biesiada została dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej…
 
08
sierpnia
2016

WAKACYJNA LIGA 2016

Email Drukuj PDF

PILKA WAKACJE2016 (Kopiowanie)

GALERIA FOTO.

W dniach 8-11.08., Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, był organizatorem Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych. Turniej tradycyjnie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W tym roku w trzech kategoriach wiekowych wystąpiło ponad 100 zawodników. Wyniki w poszczególnych kategoriach są następujące:

Więcej…
 
28
lipca
2016

Wakacyjne przedstawienie "Calineczka"

Email Drukuj PDF

bajka calineczka

Galeria Foto.

28 lipca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, wystąpił Teatr Art-Re z Krakowa ze spektaklem "Calineczka". Jest to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, która przeniosła dziś dzieciaki w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu zachwyciła i ujęła za serca. Dzieci czynnie uczestniczyły w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym. Spektakl dostarczył nam niezapomnianych wzruszeń i refleksji. Wakacyjna widownia dopisała, wypełniając naszą kawiarnię do ostatniego miejsca. Spektakl teatralny to jedna z wielu form atrakcji, jakie przygotował w wakacje dla najmłodszych KOKiS.

 
20
lipca
2016

Warsztaty rolkarskie

Email Drukuj PDF

rolki

Galeria Foto.

W dniach od 11 do 15 lipca na obiektach sportowych odbyły się zajęcia, na których dzieciaki poznały podstawy jazdy na rolkach, a także uczyły się ciekawych trików slalomowych t.j. (fish, snake, cross). Dzieciaki podczas zajęć, miały za zadanie pokonywać różne tory przeszkód pamiętając o odpowiedniej postawie i bezbłędnym pokonaniu całego toru. Brały też udział w wielu zabawach, ukierunkowanych na doskonalenie określonego ruchu, którego uczyły się na zajęciach. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i dużo nauczyli. Na przeszkodzie warsztatów nie stanęła nawet pogoda. Podczas deszczu zajęcia odbywały się na korytarzu obiektu krytej pływalni.

 
19
lipca
2016

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO 2016

Email Drukuj PDF

wycieczka2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

13 lipca, tradycyjnie już od kilku lat Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, zabiera dzieci w wakacyjną podróż do atrakcyjnych miejsc czynnego wypoczynku. W tym roku odwiedziliśmy wyjątkowy Fastpark w Białymstoku. Każdy z uczestników wycieczki mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i miło spędzić czas w aktywny sposób. Do dyspozycji były trasy parku linowego o różnym stopniu trudności i naziemne urządzenia rekreacyjne w strefie nauki. Dodatkową atrakcją był ESCAPE ROOM, jest to nowa forma rozrywki dla lubiących przygodowe gry na żywo. Rozwiązujemy zagadki, szukamy przedmiotów, składamy wszystko jak puzzle, aby odnaleźć drogę wyjścia. Nasza grupa odwiedziła pokoje: „Misja Specjalna” i „Wyspę Odkrywców”. Czas jednodniowej wycieczki szybko minął wśród tylu zabaw i ciekawych urządzeń naukowych, wszyscy lekko zmęczeni, ale zadowoleni z aktywnego wypoczynku, wróciliśmy do domu.

 
07
lipca
2016

Mały Kucharz w KOKiS

Email Drukuj PDF

MALY KUCHA W ramach „Wakacje z KOKiS-em” , siódmego lipca odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań warsztatów kulinarnych dla najmłodszych. Dwudziestu młodych adeptów kuchni, przy pomocy dorosłych, uczyło się robić słodkie przekąski. Szaszłyki, gofry z bitą śmietaną, sałatki owocowe to niektóre propozycje wakacyjnego menu. Potrawy były przygotowane według przepisów przygotowanych przez instruktorów KOKiS. Słodka zabawa , wspólne przygotowanie posiłku przez dzieci i dorosłych, to dobra droga do integracji rodzin. Zapraszamy na następne warsztaty kulinarne w sierpniu.

ZOBACZ WARSZTATY- TV NAREW

 
27
czerwca
2016

Festyn"Imeniny Jana z Kolna"2016

Email Drukuj PDF

imieniny2016

Galeria Foto.

25 czerwca tradycyjnie już od lat na Stadionie Miejskim w Kolnie, odbył się Festyn Powitanie Lata „Imieniny Jana z Kolna”. Organizatorami tej imprezy byli: Burmistrz Miasta Kolna i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku ciepłe sobotnie popołudnie na festynie, wypełnione było różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na początku godzinny program artystyczny przygotowany był przez zespoły z KOKiS. Pierwsze wystąpiły w nowych układach choreograficznych, trzy grupy mażoretek, których opiekunem jest Pani Beata Skrodzka. Następnie nowe przebojowe utwory zagrała Miejska Orkiestra Dęta, którą z pokazem musztry prowadził po placu kapelmistrz Paweł Podeszwik. Po pokazach na placu, przyszedł czas występów na scenie. Rozpoczęły jak zwykle energetycznie, dzieci z Teatru Muzycznego KOKiS, po nich wystąpiły dobrze znane naszej publiczności i nie tylko „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Oczywiście na tym wydarzeniu nie zabrakło występów naszych młodych utalentowanych wokalistek, które prezentowały się w następującej kolejności: Natalia Brzostowska, Gabrysia Trepanowska, Gabrysia Konopka, Ewa Kodłubajska, Ania Niebrzydowska, Ola Cudnik, Natalia Dardzińska, Natalia Święczkowska, Ewelina Kordal i Ewelina Targońska. Po godzinie osiemnastej na scenie zabrzmiała muzyka country w wykonaniu zespołu „Droga na Ostrołękę”, cudowny występ, ciepłe dźwięki gitar w zalanym żarem z nieba Kolnie, istna uczta dla ucha kolneńskiej publiczności. Potwierdził to Burmistrz Miasta Andrzej Duda, który powiedział w ciepłych słowach o zespole „że nie Nashville, a Ostrołęka jest teraz stolicą country”. Następnie z muzyki country, w świat muzyki disco/dance zabrał nas zespół Defis, serwując publiczności takie przeboje jak "Niespotykany kolor", czy "Lek na Zycie". W festynowym bloku rozrywkowym nie zabrakło iluzji i magii, za sprawą najpopularniejszego polskiego iluzjonisty Macieja Pola. Po tym czarującym występie, przyszedł czas na Gwiazdę Wieczoru. Na scenie „Zamigotał świat, tysiącem barw”, razem z Varius Manx i Kasią Stankiewicz. Zespół w tym roku obchodzi swój jubileusz 25 lecia pracy artystycznej. Była to prawdziwa gratka dla mieszkańców miasta, że jako nieliczni w Polsce mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Słuchając na żywo przepięknego głosu Kasi w dobrze znanych przebojowych utworach z lat 90, takich jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

    FILMY W KINIE
   SMOLENSK

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

ZESPOŁY KOKiS

  DZIECIĘCY TEATR MUZYCZNY
 teatr muzyczny
 
  ZESPÓŁ "NIEBIESKIE MIGDAŁY"
 
 NIEBIESKIE
    
      RYTMIKOBALERINKA
 
RYTMIKOBALERIKI

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Odsłon : 624349

KOKiS współpracuje z...