plus minus gleich

logo kokisWieczór z Musicalem

Email Drukuj

 

Już po miesiącu od ostatniego programu mogliśmy uczestniczyć w nowym projekcie przygotowanym przez studio piosenki „Grająca Szafa”. Tym razem dziewczęta (Klaudia Krejszeff, Ania Łosiewska, Magda Muczyńska, Asia Pisiak, Klaudia Rakowska, Patrycja Siwik, Kasia Sztachańska, Martyna Wolanowska, Ada Zielińska) wraz z opiekunami (Anną Kowalewską i Pawłem Podeszwikiem) przygotowały i zaprezentowały program złożony z piosenek z najsłynniejszych światowych musicali. Mogliśmy więc usłyszeć i obejrzeć wykonania utwory z takich muzycznych hiciorów jak "Dream Girls", "Chicago", "Hair", "Les Miserables", "Lion King", " Rent", "Grease", "Metro", "Adia", Dr. Jekyll & Mr. Hyde", "Sweet Charity".

Program, w którym mogliśmy uczestniczyć 25 listopada składał się nie tylko z wokalnych popisów (a trzeba tu zaznaczyć, iż dziewczęta posiadają już całkiem niezły warsztat), ale też z ciekawych rozwiązań inscenizacyjnych. Jednym z ciekawszych elementów scenograficznych jest huśtawka. Liny, na których jest zawieszona nikną gdzieś pod dachem sceny co sugeruje, że są one nieskończone i sięgają w nieznane, tak jak nieznany jest nasz los.

Szczególne wrażenie na widzach zrobił taniec świecących rękawiczek. Na zupełnie ciemnej scenie mogliśmy podziwiać kilkanaście błyszczących rękawiczek poruszających się płynnie w rytm piosenki z musicalu „Chicago”.

Wspomnieć też należy o krótkiej, a jakże znaczącej postaci „maître de cérémonie”, w którą wcielił się nie kto inny tylko redaktor Miesięcznika Kolneńskiego, Krzysztof Szostkowski. Z tego co wiemy, był to jego debiut sceniczny i trzeba przyznać wielce udany.

Podsumowując, mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mogli obejrzeć program  i wszyscy, którzy jeszcze go nie widzieli powinni zarezerwować sobie dwie godziny, aby móc cieszyć się dokonaniami naszego zespołu.

 

 

 

 

KOLNEŃSKI UTW

STATUT STOWARZYSZENIA