plus minus gleich

logo kokis

Srebro dla Aleksa

Email Drukuj

Najmłodsi zawodnicy tenisa stołowego uczestniczyli w ostatnim turnieju sezonu 2018/2019 rozgrywek indywidualnych województwa podlaskiego. Aleks Prusinowski i Oliwier Okoń to zawodnicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, którzy reprezentowali miasto Kolno w Indywidualnych Mistrzostwach WOJ. PODLASKIEGO w tenisie stołowym rozgrywanych w Suchowoli. Aleks Prusinowski w kategorii skrzatów wywalczył srebrny medal na 16 startujących i jest to lepszy wynik do ubiegłego sezonu, bo w poprzednim był medal brązowy. W grze o tytuł wicemistrza Aleks pokonał zawodników z białostockich klubów: MOKS, UKS TS 8, ATS i tylko w finale przegrał z zawodnikiem gospodarzy M. Ryżewskim. Oliwier Okoń to zawodnik, który zagrał po raz pierwszy w tej rangi turnieju i zaliczył cztery zwycięstwa, w turnieju kwalifikacyjnym zajął miejsce 8 a w końcowej klasyfikacji mistrzostw miejsce 9 na 19 startujących zawodników. Dla Oliwiera jest to duży sukces gdyż był to pierwszy start i pierwsze zwycięstwa z zawodnikami rozstawionymi po III turniejach kwalifikacyjnych z rankingu PZTS. W przyszłym sezonie Ci zawodnicy jak i pozostali uczestnicy zajęć szkoleniowych, którzy systematycznie będą brali udział w treningach, zagrają w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych jako zawodnicy licencjonowani PZTS.