plus minus gleich

logo kokisKolneńscy seniorzy w czasie pandemii

Email Drukuj

W czasie nowej rzeczywistości nasi seniorzy uczestniczyli i uczestniczą w różnych projektach i spotkaniach organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kolnie. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych związanych z pandemią. Wymuszona przez wirusa przerwa na krótko zatrzymała naszych aktywnych seniorów w domach. Już od czerwca wraz z poluzowaniem obostrzeń, potrzeba kontaktu i spotkań z innymi uczestnikami, spowodowała wznowienie działalności UTW w Kolnie.

- w projekcie ASOS 2014 -2020 Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w zadaniu "Seniorzy z wiedzą" realizowanego przez Fundację "ORZEŁ".

* 18 lipca - rejs 6 godzinny wyczarterowanym statkiem z Mikołajek po jeziorach mazurskich ( w programie grill oraz dobra muzyka) - uczestniczyło 48 osób.

* 18 sierpnia - Piknik sportowy w Wincencie dofinansowany ze środków Powiatu Kolneńskiego, w którym, jak zwykle seniorzy wykazali się dużą sprawnością fizyczną : panowie musieli założyć paniom kapelusze oraz wykonać pompki. Natomiast panie konkurowały w skokach przez skakankę (padł rekord ponad 80 skoków), rzutach do celu, rzutach na odległość oraz slalomie z piłką. Zwycięzcy w każdej konkurencji otrzymali upominki.

Ponadto w ramach projektu "Seniorzy z wiedzą" odbyły się zajęcia sportowe z p. Anną Wysocką - oraz instruktaż odnośnie prawidłowego uprawiania Nordic Walking. Seniorzy biorący w nim udział otrzymali kijki do Nordic Walking

Po smacznym obiedzie był czas na chwilę relaksu przy śpiewie. W Pikniku wzięło udział prawie 70 kolneńskich seniorów.

* 22 sierpnia - wyjazd do Teatru im. Węgierki do Białegostoku na spektakl pt. Kogut w rosole" sfinansowany w ramach projektu "Podróże Teatralne" przez Fundację BNP Paribas Oddz. Kolno. Spektakl obejrzało 50 osób.