plus minus gleich

logo kokisXIV Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Kryształowego Aniołka”

Email Drukuj

Miło jest nam poinformować państwa o wynikach XIV Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Kryształowego Aniołka” , organizowanego Przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Niezależne jury w składzie: Katarzyna Walczak, Katarzyna Kurdej- Mania i Krzysztof Broda- Żurawski, po wysłuchaniu wszystkich nadesłanych utworów, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Kategoria 5-6 lat

1 miejsce- Liliana Tuczkiewicz

2 miejsce- Aleksandra Szczygielska

3 miejsce- Honoratka Nowińska

Kategoria klasy 1-3

1 miejsce- Lena Gosik

2 miejsce- Maja Walkiewicz

3 miejsce- Klaudia Kiczor

Kategoria klasy 4-6

1 miejsce- Maja Wasilewska

2 miejsce- Emilia Zuzanna Głodek

3 miejsce- Maja Żylińska

Kategoria klasy 7-8

1 miejsce- Maya Zyskowska

2 miejsce- Anna Wróblewska

3 miejsce- Julia Tłuczkiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Julia Rydelek i Maciej Golian

Kategoria szkoły ponadpodstawowe

1 miejsce- Kamila Wyka

2 miejsce- Oliwia Moczydłowska

3 miejsce- Zuzanna Lemantowicz

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Amelia Szymańska

Wszystkim uczestnikom konkursu jako organizator serdecznie dziękujemy za udział i dobre przygotowanie. Wysoki poziom artystyczny jaki reprezentowali uczestnicy wywarł duże wrażenie na obradujące jury, które miało problemy z wyborem najlepszych utworów. Poniżej w załączeniu kilka słów od naszych jurorów do uczestników konkursu.

Nagrody konkursowe zostaną wysłane pocztą.

Poniżej link do nagrodzonych:

https://youtube.com/playlist...

Drodzy konkursowicze! Dziękuję za Waszą wrażliwość, piękne dźwięki, a przede wszystkim pasję do muzyki. Oglądając Wasze występy czułam radość, wzruszenie, ale też ogromną dumę z wszystkich odważnych, którym w sercu gra muzyka. Trzymam mocno kciuki za dalsze sukcesy. Dzielcie się sobą, swoim talentem, podnoście ducha, szerzcie sztukę, świetnie się przy tym bawiąc. Dzięki Wam poznałam tyle cudownych bożonarodzeniowych utworów, które teraz na długo będę kojarzyć mi się właśnie z Wami. Magiczne, świąteczne melodie z młodych dusz. Czuję się zaszczycona, że mogłam ich wysłuchać. Kasia Walczak

Drodzy uczestnicy, wielkim zaskoczeniem było doświadczanie takiej ilości wrażliwości, talentu i odwagi, które wylewały się z ekranu podczas przesłuchiwania nadesłanych przez Was piosenek. Wiem dobrze ile potrzeba pracy i skupienia by przygotować się, a co dopiero jeszcze nagrać choćby jeden utwór solowy. Jestem pełen podziwu dla Was i wdzięczny, że tak niezauważalnie wprowadziliście mnie w piękny stan muzycznego świętowania. Z gratulacjami dla wszystkich wykonawców i z życzeniami pięknych i pełnych muzyki świąt. Krzysztof Broda-Żurawski

Od Kasi Kurdej: Kochana młodzieży! Muzyka to nie konkurs. Jest czymś ulotnym i totalnie subiektywnym. Czymś, co opiera się nie tylko na warsztacie i umiejętnościach, ale przede wszystkim na emocjach i duszy. Niezwykle trudno jest oceniać sztukę. Jesteście wszyscy absolutnie wyjątkowi. Wasza wrażliwość, radość śpiewania i wyczucie dają nadzieję, że muzyka przetrwa wszystko.