plus minus gleich

logo kokis


Obiekty Działu Kultury

Koncert „Nasza Osiecka”2021

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

2 maja o godzinie 18.00 odbyła się premiera koncertu „Nasza Osiecka”. Wydarzenie to emitowane było ze sceny widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu podczas majówki. Młodzież z zespołu Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS przygotowała wraz z instruktorami Anną i Pawłem Podeszwik 16 utworów autorstwa znanej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej. Nie była to pierwsza odsłona koncertu. To już po raz czwarty wokaliści z KOKiS-u stanęli przed wyzwaniem zmierzenia się z tak wartościowym i zarazem trudnym materiałem literacko-wykonawczym. Agnieszka Osiecka byłą autorką ponad dwustu tysięcy tekstów piosenek, skeczy oraz utworów scenicznych. Jej utwory zajęły trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i weszły do repertuary popularnych polskich wykonawców m.in. Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Violetty Villas, Sławy Przybylskiej, Ewy Bem, Katarzyny Groniec czy zespołu Skaldowie. Utwory zna i wciąż śpiewa cała Polska. Podczas koncertu można usłyszeć utwory takie jak Okularnicy, Miłość w Portofino, Nie żałuję, Siedzieliśmy jak w kinie, Tango Tandress ,ale także te mniej znane Mechaniczna lalka, Siedzę w Mławie, Czarne Perfumy czy Chłopak z drewna. Obecnie organizowane są festiwale, przeglądy oraz spektakle w których twórczość Agnieszki Osieckiej jest kultywowana przez wykonawców ,twórców oraz publiczność (wymagającą!).

Więcej…
 

Konkurs Recytatorski " Miłość jest wszędzie"

Email Drukuj PDF

Link: kliknij tu

Protokół z obrad jury konkursu recytatorskiego „Miłość jest wszędzie”, organizowanego przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Jury w składzie: Alicja Odachowska, Edyta Kulczewska i Irena Gołębiewska. Po wysłuchaniu wszystkich nagrań nadesłanych na konkurs, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla następujących osób w IV kategoriach wiekowych.

Więcej…
   

Ferie –czas odpoczynku, radości, zabawy

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Na początku ferii pogoda nas nie rozpieszczała zawieje, mrozy, ślizgawice, dlatego, aby radośnie i aktywnie spędzić czas nie nudząc się, KOKiS dla wszystkich uczniów z terenu Kolna i okolic przygotował blok programowy dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży, w zależności od zainteresowań i wieku uczestników. Przez dwa tygodnie na obiektach sportowych odbywały się zajęcia, można było pływać, bawić się i grać pod okiem instruktorów. Jazda na rolkach , tory sprawnościowe, piłka nożna, wspinanie się po skałce lub udział w Zimowym Turnieju w Halową Piłkę Nożną to zajęcia na hali ,a na pływalni, w tym roku przez pierwszy tydzień ferii dzieciaki miały dodatkową „frajdę” wyżywając się na pływającym 19- metrowym torze przeszkód. Ponadto najmłodsi mogli doskonalić pływanie pod okiem instruktora. A wszystko to za jedyne 2,25 za godzinę, dzięki burmistrzowi, który w okresie ferii zimowych uczniom kolneńskich szkół podstawowych i gimnazjum udziela 50% zniżki. W związku z trwająca modernizacją budynku domu kultury zajęcia zostały przeniesione do obiektów sportowych. Pierwszy tydzień ferii to czas muzyki, gry na instrumentach i karaoke, oczywiście były też tańce, zabawy i wspólne śpiewanie. Drugi tydzień to zabawy tematyczne np. „ Zabawa z językiem polskim”, „Kocham Cię Kolno” „ Zabawa z plastyką”, czy „ Znam tę melodię”. Jak widać, kto chciał wybór miał spory, a kto nie skorzystał niech żałuje. Po feriach świat się nie kończy, zapraszamy chętnych do gry w sekcji tenisa stołowego, sekcji szachowej ,doskonalenia pływania w szkółkach czy gry w drużynie piłkarskiej lub po prostu przyjść i popływać w basenie. Czekamy na Was. KOKiS.

 

 

Jarmark Wielkanocny 2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

24 marca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu tradycyjnie już od kilkunastu lat, odbył się Jarmark Wielkanocny. Można było kupić palmy, pisanki, zabawki, oraz inne przedmioty rękodzieła artystycznego. Nie zabrakło też wyrobów związanych z kuchnią regionalną. Kupującym i oglądającym czas muzycznie umilał zespół Kolneńskich Dziewczyn z Plusem.

 

 

Zakończyły się warsztaty teatralne

Email Drukuj PDF

Zakończyły się właśnie  warsztaty teatralne w trakcie których kilkaset uczniów z czterech podlaskich miejscowości: Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Orli i Kolna poznawało tajemnice teatru.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3