plus minus gleich

logo kokis


Muzyka, śpiew

Rymowanki- Pogadanki od Pawełka i Anki

Email Drukuj

slon artysta

Galeria Foto.

W dniu 18 listopada w Sali widowiskowej KOKiS, odbyło się kolejne przedstawienie z cyklu „Rymowanki pogadanki od Pawełka oraz Anki”. Widowisko muzyczne pt. „Słoń Artysta” przygotowali instruktorzy KOKiS Ania i Paweł Podeszwik wraz z zespołem „Dziecięcym Teatrem Muzycznym KOKiS”. Spektakl zagrany został 3 razy w ciągu dnia, widowisko obejrzały przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych oraz kolneńska publiczność. Przedstawienie zostało stworzone w oparciu o tekst bajki Wandy Chotomskiej pt. „Orkiestra w zoo” oraz muzykę Waldemara Wysockiego oraz Tadeusza Kierskiego. Dzieci poznały brzmienia puzonu, tuby, bębna, skrzypiec, gitar klasycznych i elektrycznych oraz fletu.

Cała ekipa pracująca nad realizacja przestawienia serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie spektaklu.

W przedstawieniu udział wzięli:

Więcej…
 

Zimowy Koncert 2014

Email Drukuj

Galeria Foto.

 19 Stycznia o godz.16.00, odbył się „Zimowy koncert”. Koncert  jest już tradycją styczniowych wydarzeń kulturalnych  w Kolnie. Na deskach sceny widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne i teatralne do KOKiS-u. Koncert  rozpoczęły 7 i 8-latki z grupy teatralnej, które z nienaganną dykcją i pełnym zaangażowaniem  recytowały wiersz Izabelli  Klebańskiej  „Muzyczna choinka”. Grupa teatralna pojawiła się( niczym wirujące śnieżynki na wietrze) w środkowej części koncertu prezentując ruch sceniczny do trzech zimowych piosenek. Śnieżnobiałe kostiumy dzieci w połączeniu z ultrafioletowym światłem sprawiły, że sceny powiało chłodem  co dowodzi, że dzieci doskonale oddały nastrój ostatnich mroźnych dni. W ostatnie niedzielne popołudnie widownia usłyszała zarówno tradycyjne polskie kolędy jak i mniej znane pastorałki i piosenki świąteczne. Można była wysłuchać kolęd w nowych, lekko jazzujących aranżacjach muzycznych jak i tradycyjnych  przy akompaniamencie pianina  lub gitary. Były wykonywane utwory do tekstów m.in. Jana Twardowskiego i  Jacka Cygana, które  wprowadziły nas w nastrój radości, czasami zadumy i spokoju. Zwłaszcza dzieci sprawiły, że wieczór ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

W koncercie udział wzięli: Ada Kuliś, Patrycja Wygnalska, Emilia Klonowska,  Julia Wyrwas, Maja Siwik, Natalia Kuklińska, Julia Rydelek, Marlena Górecka, Zuzanna Sikorska, Dominika Biedka, Pola Papież, Julia Wierzbicka, Wiktoria Chmielewska, Anna Maria Filipkowska, Natalia Święczkowska, Amelia Szymańska, Wiktoria Bajno, Tomek Nikonowicz, Milena Filipkowska, Ania Filipkowska, Aleksandra Wojsław,  Zuzanna Kłys, Paulina Ramotowska, Julia Jermakow, Konrad Bągart, Piotr Sekściński, Piotr Kamiński, Dominika Gębarska, Wioletta Duda, Marcin Kozicki, Ewelina Targońska, Beata Konopka, Justyna Chmielewska, Paulina Kmieć, Martyna Wolanowska

 

Pieśni tradycyjne z różnych regionów Polski w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu

Email Drukuj

warsztaty spiewu

W poniedziałek 29 lipca o godz. 17.00 odbyło się podsumowanie działań plastycznych prowadzonych przez Małgorzatę Józefowicz.

Po podsumowaniu zorganizowano wieczór z filmami etnograficznymi, który poprowadziła Julita Charytoniuk. W programie znalazły się m.in. filmy: „Takich pieśni sobie szukam” (2008 r.) w reż. Jagny Knittel opowiadający o wiejskich artystach z Polesia Zachodniego (Ukraina), „Archaiczne pieśni wołoczebne” (2013 r.) traktujący o „konopielkach” - pradawnych, pieśniach śpiewanych podczas Wielkiej Nocy na Podlasiu i próbie ożywiania zapomnianego zwyczaju poprzez zachęcenie młodzieży (płci męskiej) do udziału w warsztatach śpiewu prowadzonych przez wiejskich wykonawców oraz relacja z projektu „Warsztaty pieśni północnego Podlasia” (2012 r.), które prowadziły śpiewaczki ze wsi Kożyno i Malinniki. Materiały filmowe były punktem wyjścia do rozmowy o niematerialnym dziedzictwie – przekazywanych z pokolenia na pokolenie umiejętnościach, wierzeniach, tradycjach oraz wstępem do udziału w warsztatach tradycyjnego śpiewu.

Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania, żywo komentowali poszczególne filmowe kadry i dyskutowali. Jan Bućko opowiadał o „włóczennym” - wiosennym kolędowaniu zapamiętanym z młodych lat. Starszym mieszkańcom Kolna najbardziej przypadł do gustu film o Polesiu, znaleźli w nim analogie do swojego dzieciństwa spędzonego na podkolneńskich (i nie tylko) wsiach, wśród podmokłych łąk i lasów - krajobrazów przypominających poleskie.

Galeria Foto.

Więcej…
 

I KOLNEŃSKA BIESIADA MUZYCZNA

Email Drukuj

BIESIADA (Kopiowanie)

GALERIA FOTO.

7 lipca 2013r. w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyła się I Kolneńska Biesiada Muzyczna. Na scenie zaprezentowało się 16 zespołów i dwie solistki, łącznie gościliśmy około 200 wykonawców. Każdy z prezentujących się tego dnia, miał do zaprezentowania trzy utwory, przy których zgromadzeni na placu mogli się dobrze bawić, tańcząc i podśpiewując ulubione piosenki.  Wszystkich uczestników przeglądu, zaproszonych gości i publiczność powitała Pani Beata Orzołek Dyrektor KOKiS, a uroczyście imprezę otworzył Sekretarz Miasta Kolno Mirosław Bajorek. Całość przeglądu poprowadziły Panie Barbara Kordal i Bogumiła Ranik, które przed każdym zapowiadanym zespołem opowiadały śmieszne dowcipy. Wszyscy uczestnicy biorący udział w przeglądzie , otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy ufundowane przez organizatorów, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu i Burmistrza Miasta Kolno. Przegląd zakończył się występem zespołu „MAKI” z Łomży, który jeszcze przez godzinę zabawiał muzyką taneczną zgromadzonych na placu biesiadników. Sponsorami I Kolneńskiej Biesiady Muzycznej byli: Burmistrz Miasta Kolno, Sonic System z Zambrowa, Zakłady Mięsne JBB Łyse, Barbara i Stanisław Rogińscy „Karczma Zabiele”. Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania.

 

"Kolneńskie Dziewczyny" z nowym programem

Email Drukuj

  kolnenskie (3)

 24 kwietnia w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, wystąpiły z nowym programem kabaretowym  „Kolneńskie Dziewczyny”. Zespół obecnie tworzą Barbara Kordal, Teresa Cieplińska, Teresa Dzięgielewska, Jadwiga Dąbkowska, Teresa Pomichowska i Bogumiła Ranik, przy akompaniamencie Pawła Podeszwika i Darka Wróblewskiego. W swojej trzyletniej karierze Panie wystąpiły na różnych scenach naszego regionu siedemdziesiąt razy, promując tym samym miasto Kolno, jako przyjazne miejsce dla rozwoju kultury i integracji środowisk seniorów okolicznych miejscowości. Tym razem publiczność mogła wysłuchać frywolnych piosenek, śmiesznych skeczy oraz zobaczyć układy taneczne do melodii kankana czy charlestona. Żywa reakcja widzów, wybuchy śmiechu czy częste oklaski najlepiej oddają klimat kabaretowego występu, oraz uznanie dla pracy artystycznej kobiet w zespole. Na koniec Panie z kabaretu „Kolneńskie Dziewczyny” złożyły podziękowania dla Burmistrza Miasta Kolno Pana Andrzeja Dudy za wsparcie w ich trzyletnich poczynaniach scenicznych. Natomiast Burmistrz Miasta wręczył artystkom bukiety kwiatów oraz upominki, chwaląc przy tym ich zaangażowanie w pracę twórczą oraz działanie na rzecz promocji miasta. Oczywiście życząc Paniom długich i owocnych lat pracy artystycznej. 

Galeria Foto.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

KOLNEŃSKI UTW

STATUT STOWARZYSZENIA