plus minus gleich

logo kokis


Klub Seniora

,, Aktywny Senior – to zdrowy senior”

Email Drukuj

sportowo senior (Kopiowanie)

Galeria Foto.

,, Aktywny Senior – to zdrowy senior” pod takim hasłem 18 maja na terenie bazy harcerskiej w Koźle, odbył się piknik sportowy Seniorów.Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa seniorów Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Kolneńskiego Koła Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów, rywalizowała w wielu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Były biegi , rzuty woreczkami do celu, zbijanie kręgli, strzelanie z łuku, strzały piłką do bramki, skoki przez skakankę, podbijanie piłeczki pingpongowej. Rozegrano mecz w ,, dwa ognie”, ponadto panowie rywalizowali w ilości wykonywanych pompek . Zorganizowany piknik dowodzi, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody do uprawiania sportu. Najstarsi uczestnicy imprezy liczą blisko 90lat . Dzięki dofinansowaniu pikniku przez Starostwo Powiatowe w Kolnie, były nagrody dla uczestników konkurencji sportowych, jak również ,, strawa”. Ponadto nie zabrakło czasu na piosenki i zabawy przy ognisku. Słowa podziękowania dla harcerzy z Hufca Kolno, za gościnność i pomoc przy sportowym pikniku.

Zapraszamy na następną imprezę sportową Seniorów już w październiku, na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się „Kolneńska Senioriada” .

 

Nordic Walking Studentów UTW 2016

Email Drukuj

nording.fota

Kolneńscy seniorzy po raz drugi włączyli się do Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2016 (w Polsce organizowany już czwarty raz). W minioną środę ponad 30 –osobowa grupa wyruszyła obwodnicą Kolna, pokonując (najwytrwalsi) pięciokilometrową trasę. Po powrocie, na mecie (plac KOKiS) czekał na uczestników poczęstunek ( m.in. kiełbaski, kaszanka) zasponsorowany przez Bank Spółdzielczy w Kolnie. Wszyscy uczestnicy tegorocznego Marszu otrzymali okolicznościowe dyplomy, medalami zostali uhonorowani m.in. najstarsi, tj: Stanisława Makowska(87 lat), Sokołowska Teresa- obie panie przyjechały z |Korzenistego. Medalami obdarowano również najlepszych w konkursach przeprowadzanych podczas imprezy. Seniorzy zmagali się w konkurencjach takich jak skojarzenia czy rozszyfrowywanie skrótów. Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie.

 

SUPER BABCIA SUPER DZIADEK '2016

Email Drukuj

superbabciaidziadek1 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Z okazji święta Babci i Dziadka w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, spotkali się seniorzy (członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów) , oraz grupa przedszkolaków 2,5- i 3-latków. Najmłodsi wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym, który został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez naszą seniorską widownię. Każdy z obecnych otrzymał od maluchów piękne serduszko, starsi zrewanżowali się lizakami i słodkim poczęstunkiem. Nowością tegorocznego spotkania był wybór SUPER BABCI i SUPER DZIADKA 2016. Do współzawodnictwa stanęły trzy babcie i trzech dziadków. Po losowaniu kolejności nastąpiła autoprezentacja. Wykorzystano znane wiersze, ułożono piosenki, sięgnięto do historii. Seniorzy zaskoczyli pomysłowością i zdolnościami. Konkurencje sprawnościowe nie sprawiły startującym większych kłopotów. Gorzej było ze znajomością bohaterów dziecięcych. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Po zaciętej rywalizacji tytuł SUPER BABCI przypadł „Babci Wandzi”(Skaradzińskiej), SUPER DZIADKIEM został „Dziadek Bronek” (Paliwoda).Wszyscy startujący otrzymali medale „Super Babci” i „Super Dziadka” oraz pamiątkowe kubki, ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.W szranki zawodów o tytuł stanęli: Jagoda Gabryś, Joanna Stanisławska, Eugeniusz Regliński, Stanisław Rojecki.

 

UTW gościła młodzież gimnazjalną z Kolna

Email Drukuj

sadnad

W piątkowe przedpołudnie 23 stycznia, grupa teatralna UTW gościła młodzież gimnazjalną z Kolna. Członkowie kolneńskiego UTW, powtórzyli ( premiera odbyła się 9 grudnia ubr. ) inscenizowany „Sąd nad latarnikiem” – Stanisława Iłowskiego. Młodzież gromkimi brawami nagrodziła występ seniorów z UTW. Następnie z inicjatywy opiekunki gimnazjalistów P. Barbary Pikulińskiej wywiązała się dyskusja na tematy związane z przedstawieniem. To nie pierwsze spotkanie międzypokoleniowe w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, na którym młodzież i seniorzy potrafią wspólnie dobrze się bawić.

 

UTW w Kolnie

Email Drukuj

IVUTW

8 października 2014r. w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Patronat naukowy nad uniwersytetem sprawuje Uczelnia Jańskiego w Łomży, a założycielami są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie, oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Na inaugurację roku akademickiego 2014/15, wykład wygłosiła Pani dr Joanna Karpowicz Rektor Uczelni Jańskiego w Łomży. Przybyło nowych słuchaczy UTW w Kolnie, którym indeksy uroczyście wręczyła Pani dr Joanna Karpowicz. Na inauguracji nie zabrakło akcentu artystycznego, który zapewnił nam znany kolneński zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Dawka muzycznej składanki folkowej jest zwiastunem nowego programu, jaki niebawem będzie mogła zobaczyć szersza publiczność. Zapraszamy przez cały rok osoby, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach i wykładach organizowanych w ramach uniwersytetu. Poznasz nowych ludzi, odkryjesz w sobie nowe talenty, zdobędziesz nową wiedzę.

 Galeria Foto.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4